6. 11. 2015

Nenechte si to ujít! MASS: Leonard Bernstein


Rok 2016 bude ve znamení MASS: Leonard Bernstein!
V listopadu začínáme zkoušet

Jak píší Vojtěch Dyk & B-Side band

LEONARD BERNSTEIN: MŠE
Legendární scénická MŠE (Mass) Leonarda Bernsteina v roce 2016 oslaví 45. výročí premiéry. V České republice bude při této příležitosti uvedeno nové nastudování MŠE s Vojtěchem Dykem v hlavní roli Celebranta. Premiéra se uskuteční 6. 3. 2016 v Olomouci, následovat budou České Budějovice (10. 3.), Brno (13. 3.), Ostrava (15. 3.) a Praha (17. 3.), na podzim pak Hradec Králové (27. 9.).
Za aktuální realizací MŠE stojí špičkový tým, složený ze zkušených, respektovaných profesionálů. Režie a scénografie se ujali Michal a Šimon Cabani. Mnohasložkové hudební těleso, v jehož čele stane dirigent Oskar Rozsa, je sestaveno přímo na míru projektu MŠE. Tvoří jej členové B-SIDE BANDu bandleadera Josefa Buchty a přední tuzemští instrumentalisté. Sborové party obstarají členové Czech Ensemble Baroque a chlapeckého sboru Pueri Gaudentes, v pěveckých rolích se představí sólový vokální ansámbl a především excelentní sólisté. Vedle Vojtěcha Dyka v hlavní roli kněze – Celebranta například Ondřej Ruml, David Uličník, Tereza Černochová a mnoho dalších.
Jedinečnost nového nastudování MŠE je umocněna premiérovým představením speciální verze, upravené samotným Bernsteinem tak, aby byla přenositelná do menších sálů a tím přístupná širší veřejnosti. V této podobě v České republice Bernsteinova Mše nebyla ještě nikdy uvedena.

Předprodej vstupenek a plně funkční web se rozběhnou 16. 11. 2015.
Generálním partnerem projektu je T-Mobile ČR.

Ke stažení:


 

Fotogalerie:


« zpět | přehled

DESIGN © AŇO AGENCY, s.r.o., 2015